Atrakcje

Z myślą o przyszłych i obecnych Gościach Morskiej Polany przygotowaliśmy na naszej stronie specjalną sekcję, w której zgromadziliśmy wiele przydatnych i ciekawych informacji odnośnie lokalnych atrakcji turystyczno-rekreacyjnych.

Niepowtarzalny charakter polskiego morza, liczne atrakcje Mielna oraz wyjątkowy klimat i piękno Jeziora Jamno sprawiają, że Goście odwiedzający Morską Polanę często do nas powracają. Niewątpliwie miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą w naszym regionie wiele interesujących możliwości spędzenia wolnego czasu oraz skorzystają z bogatej i szerokiej oferty rekreacyjnej oraz ogromnego potencjału infrastruktury turystycznej województwa zachodnio-pomorskiego

 • Malownicze Plaże Mielna

  Jednym z największych walorów Mielna oraz jego okolic są niezwykle piękne i malownicze plaże, które miejscami rozciągają się nawet do 100 metrów szerokości.

  Opisując zalety naszych plaż, koniecznie należy wspomnieć o unikatowym w skali Europy drobnoziarnistym i czystym piasku kwarcowym, którym są one pokryte. Piasek ten jest źródłem wielkiej radości zarówno dla małych konstruktorów i budowniczych plażowych zamków, jak i starszych miłośników leniwego i beztroskiego wylegiwania się na Słońcu.

  Więcej
 • Sporty ekstremalne w Mielnie

  W Mielnie miłośnicy sportów ekstremalnych oraz różnego rodzaju aktywności ruchowych mają zapewnione doskonałe warunki do uprawiania, m.in. takich dyscyplin sportowych jak: windsurfing, kitesurfing, narty wodne, żeglarstwo, jazdę konną, lotniarstwo i paralotniarstwo.

 • Jezioro Jamno

  Jezioro Jamno to malowniczy akwen wodny w całości znajdujący się w Gminie Mielno, tuż nieopodal ośrodka wypoczynkowego Morska Polana, które powstało z dawnej zatoki morskiej. Średnia głębokość Jamna to ok. 1,4 m, a w najgłębszych miejscach jego dno sięga nawet do 4 metrów.

  U brzegu jeziora Jamno znajduje się kilka znakomicie wyposażonych wypożyczalni sprzętu wodnego, takiego jak: rowerki wodne, motorówki, łodzie wiosłowe, kajaki i jachty. Oprócz tego w sezonie letnim po jeziorze kursuje statek wycieczkowy „Mila”. Nad jeziorem znajduje się także przystań jachtowa z dwoma pomostami.

 • Wędkowanie w Jeziorze Jamno

  Akwen jeziora Jamno to idealne miejsce dla miłośników wędkarstwa i spinningu, którzy mogą w pobliskim gospodarstwie rybackim wykupić specjalne zezwolenie by oddawać się swej pasji. Dzięki niemu posiadacz takiego pozwolenia będzie upoważniony do wędkowania na dwie wędki oraz na spinning w jeziorze Jamno.

  W wodach jeziora Jamno występują takie gatunki ryb, jak: sandacz, leszcze, węgorz europejski, szczupak pospolity, lin, karaś, okoń europejski, płoć, krąp, jazgarz oraz troć wędrowna.

  Zainteresowanych wędkowaniem prosimy o kontakt z naszą Recepcją, która doradzi Państwu, jak wspomniane zezwolenie uzyskać.

 • Ogrody Hortulus Spectabilis

  Ogrody Hortulus Spectabilis to niecodzienna i pasjonująca propozycja spędzenia wolnego czasu. To nowatorski projekt zespołu ogrodów o zróżnicowanej tematyce, którego centralnym punktem jest największy na świecie labirynt grabowy zajmujący powierzchnie 1 hektara o łącznej długości poszczególnych korytarzy blisko 3,2 km. W jego sercu znajduje się wieża widokowa z zapierającym dech w piersiach widokiem na okolice.

 • Grodzisko słowiańskie w Mielnie

  Na skraju lasu Koszalińskiego Parku Nadmorskiego w Mielnie zostało odtworzone grodzisko słowiańskie, którego historia sięga IX wieku. Otoczone fosą grodzisko o powierzchni ok. 290 metrów kwadratowych jest miejscem interesujących prelekcji oraz historycznych inscenizacji.

   

   

   

 • Szlaki rowerowe w okolicy Morskiej Polany i Mielna

  Naturalny krajobraz Mielna i okolic Morskiej Polany to niewątpliwie ogromna zachęta do odbycia pieszych i rowerowych wędrówek. Naszych Gości zapraszamy do wyruszenia w trasę licznymi szlakami rowerowymi, które poprowadzą Was w wiele pięknych miejsc. Szczególnie polecamy Państwu:

  Nadmorski szlak: czerwone oznakowanie (45 km długości)...

  Więcej
 • Plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej i trampolina Morskiej Polany

   

   

   

   

   

   

 • Wolisz porozmawiać? Zadzwoń! 607 607 058

Morska Polana w e-nocleg.pl Noclegi e-nocleg.pl Mielno noclegi
2023 © Morska Polana - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Kontakt